Постановление ВСУ по пересмотру об отказе признать доверенность на распоряжение транспортным средством договором купли-продажи


Считаете ли Вы решение законным и справедливым?  

3 голоса

  1. 1. Считаете ли Вы решение законным?

    • Да
      3
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0
  2. 2. Считаете ли Вы решение справедливым?

    • Да
      2
    • Нет
      1
    • Затрудняюсь ответить
      0


Recommended Posts

ПОСТАНОВА 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

16 грудня 2015 року

 

м. Київ

 

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

 

головуючого Охрімчук Л.І.,

суддів:

Гуменюка В.І.,

Лященко Н.П., 

Сімоненко В.М.,

Яреми А.Г., 

 

розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції про визнання права власності на автомобіль за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 лютого 2015 року, ухвали Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2015 року та рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 1 грудня 2014 року, 

 

в с т а н о в и л а :

 

У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, Центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції (далі – Центральний відділ ДВС Черкаського МУЮ) про визнання права власності на автомобіль. 

 

ОСОБА_1 зазначав, що 18 вересня 2010 року між ним та ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу автомобіля ГАЗ 33021, 2005 року випуску, який за згодою сторін оформлено у вигляді довіреності. На підтвердження цього договору купівлі-продажу ОСОБА_2 надав розписку, згідно з якою останній продав йому автомобіль 18 вересня 2014 року за 46 тис. грн. Надана довіреність від 18 вересня 2010 року посвідчена приватним нотаріусом Черкаського нотаріального округу, відповідно до якої позивач має право, крім іншого, знімати з обліку та відчужувати цей автомобіль. 

 

19 травня 2013 року працівником Державтоінспекції у м. Ахтирці Сумської області було складено протокол огляду та тимчасового затримання транспортного засобу – спірного автомобіля, який було вилучено у позивача у зв’язку із тим, що на цей автомобіль накладено арешт.

 

Посилаючись на те, що видачею довіреності було приховано інший правочин, який дійсно мав місце – угоду купівлі-продажу автомобіля, ОСОБА_1 просив визнати зазначену довіреність удаваним правочином, визнати, що між ним та ОСОБА_2 18 вересня 2010 року укладено договір купівлі-продажу автомобіля, визнати за собою право власності на цей автомобіль і виключити останній з опису та звільнити з-під арешту.

 

Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 1 грудня 2014 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2015 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено. 

 

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 лютого 2015 року відмовлено ОСОБА_1 у відкритті касаційного провадження у справі за вказаним позовом з підстави, передбаченої пунктом 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України). 

 

У заяві про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 лютого 2015 року, ухвали Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2015 року та рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 1 грудня 2014 року ОСОБА_1 просить скасувати зазначені судові рішення та ухвалити нове рішення про задоволення його позовних вимог з передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 ЦПК України підстави неоднакового застосування судом касаційної інстанції статей 202, 203, 235, 244, 245, 328, 626, 638, 655 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

 

На обґрунтування заяви ОСОБА_1 надав копію ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 червня 2012 року.

 

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши наведені в заяві ОСОБА_1 доводи, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку про те, що заява не підлягає задоволенню з огляду на таке.

 

За положенням пункту 1 частини першої статті 355 ЦПК України підставою для подання заяви про перегляд судових рішень у цивільних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах. 

 

Згідно із частиною першою статті 3605 ЦПК України Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, були застосовані правильно.

 

У справі, яка переглядається, суди встановили, що 18 вересня 2010 року ОСОБА_2 видав ОСОБА_1 та ОСОБА_3 нотаріально посвідчену довіреність на право керування та розпорядження належним йому автомобілем ГАЗ 33021, 2005 року випуску, строком на десять років з правом передоручення, та письмову розписку про отримання від ОСОБА_1 46 тис. грн.

 

Згідно зі свідоцтвом про реєстрацію вказаного транспортного засобу від 19 травня 2005 року ОСОБА_2 є власником зазначеного автомобіля.

 

За даними Державтоінспекції вказаний транспортний засіб перебуває на обліку і його власником є ОСОБА_2. 

 

У Центральному відділі ДВС Черкаського МУЮ перебуває виконавче провадження про стягнення заборгованості з ОСОБА_2 та накладено арешт на спірний автомобіль. 

 

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, суд першої інстанції, з висновками якого погодилися суди апеляційної та касаційної інстанцій, виходив з того, що позивач не набув права власності на спірний автомобіль, оскільки договір купівлі-продажу цього транспортного засобу не укладався, а видача довіреності на право володіння, користування та розпорядження автомобілем не свідчить про укладення договору купівлі-продажу.

 

Разом з тим в ухвалі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 червня 2012 року, наданій заявником для порівняння, касаційний суд погодився з висновком судів попередніх інстанцій про те, що довіреність на право розпорядження транспортним засобом, видана відповідачем позивачу, є удаваним правочином відповідно до статті 235 ЦК України та фактично вважається укладеним сторонами договором купівлі-продажу автомобіля, тому наявні правові підстави для визнання права власності на спірний автомобіль за позивачем у порядку статті 392 вказаного Кодексу. 

 

Отже, існує неоднакове застосування судом касаційної інстанції статей 235, 244, 392 ЦК України, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

 

Вирішуючи питання про усунення розбіжностей у застосуванні судом касаційної інстанції вказаних норм матеріального права, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України виходить з такого.

 

Загальний порядок укладення договорів будь-якими учасниками цивільних відносин визначено у главі 53 ЦК України.

 

До принципово важливих складових цієї процедури відносяться зміст та форма договору, спосіб, місце укладення.

 

Правове регулювання відносин, пов’язаних з купівлею-продажем транспортних засобів, здійснюється на підставі положень ЦК України з урахуванням загальних положень про договір та спеціальних правил, закріплених у відповідних положеннях Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року № 1200 та Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388, які визначають певні особливості укладення, виконання та правові наслідки невиконання відповідних договорів. 

 

Згідно з Порядком здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року № 1200, оформлення на товарних біржах договорів купівлі-продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, здійснюється з використанням облікованих відповідно у територіальному органі з надання сервісних послуг МВС і Держсільгоспінспекції бланків біржових угод. 

 

Оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів може проводитися в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС. 

 

У разі продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, філією суб’єкта господарювання або уповноваженим дилером, крім акта приймання-передачі підприємства-виробника, покупцеві видається акт приймання-передачі, що укладається між суб’єктом господарювання (його філією) та уповноваженим дилером. 

 

Під час продажу транспортних засобів, що перебувають (перебували) на обліку в уповноваженому органі МВС або Держсільгоспінспекції, покупцеві територіальним органом з надання сервісних послуг МВС видається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) або Держсільгоспінспекцією - свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття машин (тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів) з обліку чи акт технічного стану. 

 

У разі зняття з обліку транспортного засобу покупцеві видається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі.

 

Отже, продаж транспортного засобу, що має ідентифікаційний номер, передбачає відповідне оформлення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу, зняття його з обліку, отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

 

Сутність та правова природа загальноцивільного представництва регулюються положеннями глави 17 ЦК України.

 

За частиною третьою статті 244 ЦК України довіреність – це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

 

Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє (частина перша статті 237 ЦК України).

 

Отже, довіреність свідчить про наявність між особою, яка її видала, та особою, якій її видано, правовідносин, які є представницькими відносинами.

 

Договір купівлі-продажу – це угода, за якою продавець (одна сторона) зобов’язується передати майно у власність покупцеві (другій стороні), а покупець зобов’язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму (стаття 655 ЦК України).

 

Аналіз зазначених норм матеріального права свідчить про те, що видача довіреності на володіння, користування та розпорядження транспортним засобом без належного укладення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу не вважається укладеним відповідно до закону договором та не є підставою для набуття права власності на транспортний засіб особою, яка цю довіреність отримала.

 

Разом з тим, позов про визнання права власності є спеціальним або допоміжним речово-правовим засобом захисту права власності.

 

Цивільне законодавство визначає особливості реалізації правомочності власника.

 

За правилами статті 392 ЦК України позов про визнання права власності може бути пред’явлено, по-перше, якщо особа є власником майна, але її право оспорюється або не визнається іншою особою; по-друге, якщо особа втратила документ, який засвідчує його право власності. 

 

Позивачем у позові про визнання права власності є власник – особа, яка має право власності на майно (тобто вже стала його власником, а не намагається ним стати через пред’явлення позову). 

 

Отже, ураховуючи, що відповідно до статті 328 ЦК України набуття права власності – це певний юридичний механізм, з яким закон пов’язує виникнення в особи суб’єктивного права власності на певні об’єкти, суд при застосуванні цієї норми повинен встановити, з яких саме передбачених законом підстав, у який передбачений законом спосіб позивач набув право власності на спірний об’єкт та чи підлягає це право захисту в порядку, визначеному статтею 392 ЦК України. 

 

У справі, яка переглядається, установивши, що договір купівлі-продажу спірного автомобіля не укладався, цей автомобіль не знятий з обліку в уповноваженому органі МВС та зареєстрований за ОСОБА_2, суди дійшли правильного висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання права власності на автомобіль на підставі статті 392 ЦК України. 

 

Таким чином, у справі, яка переглядається, суди, правильно застосувавши норми статей 235, 244, 392 ЦК України, дійшли обґрунтованого висновку про те, що видача довіреності на право володіння, користування та розпорядження автомобілем не свідчить про укладення договору купівлі-продажу автомобіля, тому відсутні правові підстави для визнання за позивачем права власності на спірний автомобіль. 

 

За таких обставин підстав для скасування судових рішень у справі, яка переглядається, немає.

 

Керуючись пунктом 1 частини першої статті 355, пунктом 2 частини першої статті 3603, частиною третьою статті 3603, частиною першою статті 3605 ЦПК України, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України 

 

п о с т а н о в и л а :

 

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 лютого 2015 року, ухвали Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2015 року та рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 1 грудня 2014 року відмовити.

 

Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 355 Цивільного процесуального кодексу України.

 

Головуючий Л.І. Охрімчук 

Судді: В.І. Гуменюк 

Н.П. Лященко 

В.М. Сімоненко

А.Г. Ярема

 

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ

у справі № 6-688цс15

 

Видача довіреності на володіння, користування та розпорядження транспортним засобом без належного укладення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу не вважається укладеним відповідно до закону договором та не є підставою для набуття права власності на транспортний засіб особою, яка цю довіреність отримала.

 

Суддя Верховного Суду України Л.І. Охрімчук

 

http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/15AD57D152053E41C2257F2B002AD40B

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Отличное решение... А то многие попутали ноги с головой в этой стране... Покупают и продают по доверкам... меня так всегда это смешило, не то слово... уже много лет... Но меня никто не слышал... доходило до комичного и главное все они верили, что купили, а другие искренне верили в то, что продали... Но кидалово было классное... в своё время много денег люди подняли...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Отличное решение... А то многие попутали ноги с головой в этой стране... Покупают и продают по доверкам... меня так всегда это смешило, не то слово... уже много лет... Но меня никто не слышал... доходило до комичного и главное все они верили, что купили, а другие искренне верили в то, что продали... Но кидалово было классное... в своё время много денег люди подняли...

 

Видача довіреності на володіння, користування та розпорядження транспортним засобом без належного укладення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу не вважається укладеним відповідно до закону договором та не є підставою для набуття права власності на транспортний засіб особою, яка цю довіреність отримала.

 

Этот вывод и ежу понятен.

Ситуации бывали разные, особенно весело, когда автомобили по доверенностям забирают за долги.

Что тогда докажешь и кому, непонятно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Этот вывод и ежу понятен.

Ситуации бывали разные, особенно весело, когда автомобили по доверенностям забирают за долги.

Что тогда докажешь и кому, непонятно?

 

Ну нам то понятен, а пересичным не всем...)

 

Да ситуации бывают вообще комические и трагические, а люди жалеют денег на оформление и налоги, за что и получают по полной иногда... думая что они самые умные и хитромудрые... Знали на что шли...

 

А что тут доказывать, они правы стопроцентно... и я тут даже согласен с ними, нельзя быть такими халатными и хитромудрыми... Вы имеете ввиду за долги хозяина автомобиля забирают автомобиль у типа нового владельца по доверенности...

 

Это надо быть полным дятлом, чтобы заплатить деньги человеку за автомобиль по факту только за право пользования им... Это Вы ещё не упомянули проблемы с наследством... Наследники с таким же успехом заберут автомобиль у этого пользователя... Я уже молчу о смерти самого пользователя и его наследники ничего не получат...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ну нам то понятен, а пересичным не всем...)

 

Да ситуации бывают вообще комические и трагические, а люди жалеют денег на оформление и налоги, за что и получают по полной иногда... думая что они самые умные и хитромудрые... Знали на что шли...

 

А что тут доказывать, они правы стопроцентно... и я тут даже согласен с ними, нельзя быть такими халатными и хитромудрыми... Вы имеете ввиду за долги хозяина автомобиля забирают автомобиль у типа нового владельца по доверенности...

 

Это надо быть полным дятлом, чтобы заплатить деньги человеку за автомобиль по факту только за право пользования им... Это Вы ещё не упомянули проблемы с наследством... Наследники с таким же успехом заберут автомобиль у этого пользователя... Я уже молчу о смерти самого пользователя и его наследники ничего не получат...

Да.

 

Эти риски приходится долго объяснять людям, но не все их понимают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Да.

 

Эти риски приходится долго объяснять людям, но не все их понимают.

 

Вот вот и я об этом... Это ведь люди... я иногда не понимаю как им объяснить прописные истины...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Видача довіреності на володіння, користування та розпорядження транспортним засобом без належного укладення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу не вважається укладеним відповідно до закону договором та не є підставою для набуття права власності на транспортний засіб особою, яка цю довіреність отримала.

 

Этот вывод и ежу понятен.

Ситуации бывали разные, особенно весело, когда автомобили по доверенностям забирают за долги.

Что тогда докажешь и кому, непонятно?

А что такое " власність " ?

Купив в автосалоне автомобиль, поставив на учёт, покупатель приобрел "рухому власність" !

т.е. приобрел законное право 1) владеть, пользоватся, распоряжаться.

 Ведь только поставив на учет - право собстенности стало полным. Без постановки на учёт владелец был законодательно лишен права пользования.

 Владеть, распоряжаться мог.

Передав имущество, владелец доверенностью передал все составляющие права собственности на имущество, включив в доверенность право РАСПОРЯЖАТЬСЯ.

   Следуя логике распоряжения имуществом - без привлечения юридического собственника имущества в момент распоряжения ( продажа, дарение, передоверие..),, "подарив" жене-брату по договору дарения, жена-брат стали собственниками движимого имущества или как ?

Передав автомобиль- владение

Пользуясь автомобилем -распоряжение

Право распоряжения передал 

   т.е де-факто собственником стал владелец по доверенности.

Или право собственности должно возникать только при условии реальной/мнимой купле -продаже, постановки на учет ?

   А арест как оформлен - запретом на пользование или арест на имущество - это ограничение только правом распоряжения ?

Так наложив арест на квартиру - надо выкинуть жильца-должника?

Как?

 Мне кажется что исполнительная должна была законно лишить Доверенности, т.е. разорвать договор. А потом, кстати а как же право совладельцев - членов семьи ?

 Ведь собственник приобретённого совместно имушества является "полусобственником "

Аналогия недвижимого имущесва - жена , дети...

И должник часто густо отвечает перед кредитором только своей частью -или как?

 За "арест" в виде лишения права пользования( не распоряжения!) надо подавать в суд на исполнительную.У нас "арест" всегда сопоставляют с "отъёмом" чего нибудь.

Но в Гражданском производстве - арест это ограничение права ....а не лишение.

Как банки изымали( арестовывали) кредитные автомобили. Они ведь тоже кредиторы.

Ведь банки договорно ограничивали ПРАВА РАСПОРЯЖЕНИЯ ...

Здесь как с банками - первичные документы -належний доказ! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А что такое " власність " ?

Купив в автосалоне автомобиль, поставив на учёт, покупатель приобрел "рухому власність" !

т.е. приобрел законное право 1) владеть, пользоватся, распоряжаться.

Ведь только поставив на учет - право собстенности стало полным. Без постановки на учёт владелец был законодательно лишен права пользования.

Владеть, распоряжаться мог.

Передав имущество, владелец доверенностью передал все составляющие права собственности на имущество, включив в доверенность право РАСПОРЯЖАТЬСЯ.

Следуя логике распоряжения имуществом - без привлечения юридического собственника имущества в момент распоряжения ( продажа, дарение, передоверие..),, "подарив" жене-брату по договору дарения, жена-брат стали собственниками движимого имущества или как ?

Передав автомобиль- владение

Пользуясь автомобилем -распоряжение

Право распоряжения передал

т.е де-факто собственником стал владелец по доверенности.

Или право собственности должно возникать только при условии реальной/мнимой купле -продаже, постановки на учет ?

А арест как оформлен - запретом на пользование или арест на имущество - это ограничение только правом распоряжения ?

Так наложив арест на квартиру - надо выкинуть жильца-должника?

Как?

Мне кажется что исполнительная должна была законно лишить Доверенности, т.е. разорвать договор. А потом, кстати а как же право совладельцев - членов семьи ?

Ведь собственник приобретённого совместно имушества является "полусобственником "

Аналогия недвижимого имущесва - жена , дети...

И должник часто густо отвечает перед кредитором только своей частью -или как?

За "арест" в виде лишения права пользования( не распоряжения!) надо подавать в суд на исполнительную.У нас "арест" всегда сопоставляют с "отъёмом" чего нибудь.

Но в Гражданском производстве - арест это ограничение права ....а не лишение.

Как банки изымали( арестовывали) кредитные автомобили. Они ведь тоже кредиторы.

Ведь банки договорно ограничивали ПРАВА РАСПОРЯЖЕНИЯ ...

Здесь как с банками - первичные документы -належний доказ!

Никогда не мог уловить Вашу глубокую мысль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А что такое " власність " ?

Купив в автосалоне автомобиль, поставив на учёт, покупатель приобрел "рухому власність" !

т.е. приобрел законное право 1) владеть, пользоватся, распоряжаться.

 Ведь только поставив на учет - право собстенности стало полным. Без постановки на учёт владелец был законодательно лишен права пользования.

 Владеть, распоряжаться мог.

Передав имущество, владелец доверенностью передал все составляющие права собственности на имущество, включив в доверенность право РАСПОРЯЖАТЬСЯ.

   Следуя логике распоряжения имуществом - без привлечения юридического собственника имущества в момент распоряжения ( продажа, дарение, передоверие..),, "подарив" жене-брату по договору дарения, жена-брат стали собственниками движимого имущества или как ?

Передав автомобиль- владение

Пользуясь автомобилем -распоряжение

Право распоряжения передал 

   т.е де-факто собственником стал владелец по доверенности.

Или право собственности должно возникать только при условии реальной/мнимой купле -продаже, постановки на учет ?

 

 

Прочитайте раздел ЦПК - Доверенность

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Прочитайте раздел ЦПК - Доверенность

 

Жаль только, что там нет такого раздела...)))))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Главное что мы сразу поняли друг друга

 

Надеюсь другие тоже поняли...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 

Никогда не мог уловить Вашу глубокую мысль.

когдато не могли уловить глубину "мысли "

о первичных документах по расчётам  банка. Кода "уловили" как хорошо стало...

 

Право собственности состоит из трёх элемнтов ?? (ЦКУ) 

ДТП - нарушено право пользования ? Право "дефектно" ?

Угнали авто - нарушено право пользования,- владения ?

Арестовали - нарушено право распоряжения ?

 

 Человек передал своё право - распоряжения ( продажа), и владения..ПОЛНОЦЕННО ПЕРЕДАЛ СОБСТВЕННОСТЬ- (катайся Вася!!).

   Ещё есть право совместной собственности на имущество-или как ? Не учитываем ?

 

Оформляется ГЕНЕРАЛЬНОЙ ДОВЕРЕННОСТЬЮ, с правом продажи передоверия. Или как ?

 

Движимое имущестиво.-авто. Государственное условие - постановка на учет - наступает как ,это. полноценное правовладение или право собственности ? Получается, исполнительная наложив арест- какого права лишила юридического собственника ? Правом распоряжаться!? Но не пользования-владения. или ГАИ ставя автомобиль на "штрафплощадку " на основании исполнительного листа самостоятельно лишает и ещё две составляющие права ?

    Недвижимость- в счет обеспечения иска накладывается АРЕСТ. Жильцов что выселяют?  Или это всё вместе (штрафплошадка) внесудебная конфискация ??

   А если успел перепродать по генералке а покупатель (добросовестный) еще не успел снять-поставить на учет(смена собственника), что..?

  Так вроде слышал такое понятие - ответственное хранение...

А так исполнительная самостоятельно, без воли владельца отменила право распоряжения ? Доверенность. И..конфисковала...иначе как тлумачить арест ?

 Путают с уголовным - арест.Задержание..т. е. ограничение в чем-то.

Вопросы..вопросы..

Конечно не хотелось -бы...один дурак задаст вопрос , сто мудрецов ответить не могут. Вывод? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Н-да... Всё в одну кучу свалили... такой себе коктейль из ничего... Вы это всерьёз или просто так размышляете вслух... Вы про доверенность раздел так и не почитали в ЦКУ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Н-да... Всё в одну кучу свалили... такой себе коктейль из ничего... Вы это всерьёз или просто так размышляете вслух... Вы про доверенность раздел так и не почитали в ЦКУ...

Доверенность и договор курли- продажи вроде итак понятно-аьсолютно разные вещи...

Расписка о получении денег ЗА АВТОМОБИЛЬ в совокупности с ДОВЕРЕННОСТЬЮ на право распоряжения де-факто договор купли продажи? Что скрывал ? 

Один ньюанс -сам себе не можешь продать. 

Жене- да..

 Расписка о получении денег/вещей да ещё без нотариального оформления сейчас вообще непонятно что...

    Пример из практики : По долговой расписке особа-1 от особы -2 получает 280.000грн ( курс-8), по расписке обязуется в случае невозврата передать квартиру. Естественно возврата нет.

Иск в суд.

Судья по расписке накладывает арест а квартиру .

Затем заочное решение о передаче квартиры позикодавцю...

  Решение отменяется...судья отстраняется...

Источник: Люстратор за 26 ноября  2015 тема как лишают жилья мошенники..

 насчет кидалово - не спорю даже.

Насчет исполнительной остаюсь при своём мнении - "арест" исполнительной - изъятие авто ГАИ .Протиправное лишение ПРАВА СОБСТВЕННОСТИ,

Наведите аргументы.протв.!

Спасибо за ответ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Доверенность и договор курли- продажи вроде итак понятно-аьсолютно разные вещи...

Расписка о получении денег ЗА АВТОМОБИЛЬ в совокупности с ДОВЕРЕННОСТЬЮ на право распоряжения де-факто договор купли продажи? Что скрывал ? 

Один ньюанс -сам себе не можешь продать. 

Жене- да..

 Расписка о получении денег/вещей да ещё без нотариального оформления сейчас вообще непонятно что...

    Пример из практики : По долговой расписке особа-1 от особы -2 получает 280.000грн ( курс-8), по расписке обязуется в случае невозврата передать квартиру. Естественно возврата нет.

Иск в суд.

Судья по расписке накладывает арест а квартиру .

Затем заочное решение о передаче квартиры позикодавцю...

  Решение отменяется...судья отстраняется...

Источник: Люстратор за 26 ноября  2015 тема как лишают жилья мошенники..

 насчет кидалово - не спорю даже.

Насчет исполнительной остаюсь при своём мнении - "арест" исполнительной - изъятие авто ГАИ .Протиправное лишение ПРАВА СОБСТВЕННОСТИ,

Наведите аргументы.протв.!

Спасибо за ответ,

Все верно и все же... Ч.2 ст. 321 ГКУ "особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом". Наличие просроченных долгов, подтвержденных решением суда, открытое исполнительное производство, ЗУ "Об исполнительном производстве" и т.д. - это как раз таки и есть те "особые" случаи, установленные законом. Так что ограничение одной (или всех) правомочностей собственника в данном случае вполне приемлемы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Все верно и все же... Ч.2 ст. 321 ГКУ "особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом". Наличие просроченных долгов, подтвержденных решением суда, открытое исполнительное производство, ЗУ "Об исполнительном производстве" и т.д. - это как раз таки и есть те "особые" случаи, установленные законом. Так что ограничение одной (или всех) правомочностей собственника в данном случае вполне приемлемы.

А Вы юрист?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...