Решение Киевского апелляционного хозсуда оставленное в силе ВХСУ об отказе банку Креди Агриколь во взыскании по не заключенному договору


Считаете ли Вы решение справедливым и законным?  

36 голосов

  1. 1. Считаете ли Вы решение справедливым?

    • Да
      32
    • Нет
      4
    • Затрудняюсь ответить
      0
  2. 2. Считаете ли Вы решение законным?

    • Да
      33
    • Нет
      3
    • Затрудняюсь ответить
      0


Recommended Posts

Из кассового остатка выдаются абсолютно все средства, независимо от их происхождения.

Хорошо,зайдем с другой стороны.

Стаття 1047. Форма договору позики

2. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей

Каким образом документ(хоть как его назовем) с корреспонденцией счетов и подписью получателя

Д-т 2620

К-т 1001

свидетельствует о получении кредита.

Эта операция снятия собственных средств с собственного счета.,Это уже не кредитная операция,происхождение денег неизвестно.Может сам ранее внес,может родственники из-за границы перечислили, а Д-т2620 К-т2620- внутрибанковский документ без подписи получателя. с 2620 я снимаю уже собственные деньги и ставлю свою подпись.Банк конечно предоставит выписку о зачислении 2203-2620.Но подписи моей там не будет.

 

Хорошо выйдем с другой стороны…

Frau, Вы работаете в банке-конвертационном центре или в банке?

Вы правы, для банка-конвертационного центра достаточно любой бумажки с подписюь клиента. т.н. расписка (ст.1047 ГК Украины). В данном случае форма и содержание не важны. Главное сумма и подпись клиента.

Банк-конвертационный центр выдает денежные средства по договору займа (из «черной кассы», т.н. деньги руководства банка), а банк выдает денежные средства по кредитному договору. В некоторых банках Вы наверное видели, как менеджеры за столами в зале принимали денежные средства от клиентов в то время, как официально все кассы в отделении были закрыты.

Договор займа – реальный договор.

Кредитный договор – консенсуальный договор.

Frau, Вы не знаете чем отличается реальный договор от консенсуального?

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Каузою (ціллю) кредитного договору є отримання позичальником грошових коштів кредитодавця із зобов'язанням їх повернення та сплати процентів за кредитом. На відміну від договору позики кредитний договір є консенсуальним, тобто вважається укладеним з моменту досягнення сторонами домовленості за всіма істотними умовами цього договору.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/36742035

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Правління

Національного банку України

20.10.2004 N 495

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

8 листопада 2004 р.

за N 1425/10024

ІНСТРУКЦІЯ

з бухгалтерського обліку операцій з готівковими

коштами та банківськими металами

в банках України

1. Загальні положення

  1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ), "Про Національний банк України" ( 679-14 ), "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ( 996-14 ), нормативно-правових актів  Національного банку України (далі - Національний банк), ґрунтується на основних принципах міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. 

  1.2. Ця Інструкція визначає порядок відображення в бухгалтерському обліку банками України (далі - банки) типових операцій з готівкою в національній та іноземній валютах під час здійснення касових операцій з приймання та видачі готівки клієнтам, у тому числі із застосуванням платіжних карток, операцій з інкасації готівки, підкріплення банків готівкою національної валюти територіальними управліннями Національного банку, під час передавання готівки між банками, вилучення з обігу сумнівних банкнот (монет) та надсилання їх на дослідження, здійснення валютно-обмінних операцій банку, операцій з ювілейними монетами та банківськими металами в касах банків.

2. Облік касових операцій з клієнтами банку

2.1. Порядок здійснення банками касових операцій з клієнтами визначається законодавством України з питань регулювання готівкових розрахунків в Україні та валютного регулювання.

2.3. Операції з видачі клієнтам готівки в національній та іноземній валютах з кас банків відображаються в бухгалтерському обліку на підставі відповідних видаткових документів, визначених Інструкцією про касові операції, такими бухгалтерськими проводками:

видача готівки юридичним особам, їх відокремленим підрозділам, а також підприємцям з їх поточних та інших рахунків:

Дебет - 2520, 2530, 2600, 2650;

Кредит - 1001, 1002;

видача готівки фізичним особам з поточних, вкладних (депозитних) рахунків:

Дебет - 2620, 2630, 2635;

Кредит - 1001, 1002.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1425-04

Если Вам повезет истребовать мемориальные ордера, то увидите их отличие от записей в выписках на счетах.

Назначение платежа “… LOAN TO …” будет отсутствовать.

Стаття 18. Запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом

Фінансовим установам під час здійснення (надання) фінансових послуг забороняється вступати в договірні відносини з анонімними особами, відкривати та вести анонімні (номерні) рахунки.

Не задумывались ли Вы над тем, что выдача клиенту недействительного заявления на выдачу налички или недействительного заявления на перевод налички (второй экземпляр - квитанция, которая остается у заемщика) является предикатным преступлением, т.е. преступлением предшествующим отмыванию денег в соответствии со статьей 209 УК Украины?

Не является ли это фактом сокрытия и маскирования незаконного происхождения наличной иностранной валюты под видом выдачи "валютного" кредита и уплаты процентов за "валютный" кредит.  

Вы хотите в этом участвовать?

Вы соучастник или потерпевший?

….

Пирамида - выплата процентов по валютным вкладам, которые не были учтены в кассе, за счет неучтенных платежей по псевдовалютным кредитам. Не являются ли данные платежи аналогичными вкладами, если реально валютный кредит не выдавался?

Когда Вы поймете, что все недобросовестные банки по валютным кредитам до сих пор остаются должниками в обязательстве по выдаче кредита наличной иностранной валютой, то с легкостью выйдете из "финансовой пирамиды" (вклады в иностранной валюте) и увидите ее. Вы не сможете увидеть реальные масштабы данной "финансовой пирамиды" до тех пор, пока находитесь в ней (заметьте, добровольно).

Кто внимательно рассматривал обязательство в кредитном договоре по выдаче кредита в иностранной валюте: банк - должник, а заемщик - кредитор?

И почему Вы до сих пор кредитор, а не должник по кредиту в иностранной валюте?

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=2770&page=285#entry114447

 

Противоположный пример того, как сотрудница банка раздала расписки в получении денег …

Трудно переоценить степень подлости банков …

Обманутые на 40 миллионов гривен вкладчики "Экспобанка" напрасно надеялись получить свои деньги

Махинация на 40 миллионов гривен. Вкладчики "Экспобанка" потеряли сбережения. Их деньги не дошли до официальных счетов. Как оказалось, в банке действовала теневая касса - вкладчикам она выдавала недействительные документы на депозиты. Мало того, за деньги отвечала кассирша, которая вообще официально не работала в учреждении, говорится в сюжете

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=6575&page=10#entry112325

А что делать с черно-белой пирамидкой, которую Вы несколько лет держите в руках и боитесь ее разобрать?

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=6575&page=14#entry117200

Заява

про виявлення кримінальної події в діяльності ПАТ «_____ Банк»

та ТОВ «_____» за ознаками ст.212 Кримінального кодексу України

Безгрошовим документом буде такий документ, як касовий видатковий ордер з розпискою про одержання грошей, але одержувач гроші не отримував.

Виявлення оперативними працівниками міліції, слідчими та ревізорами недоброякісних документів необхідно розцінювати як ознаку скоєння корисливих правопорушень.

Кожний безтоварний чи безгрошовий документ є підробленим документом, але не кожний підроблений документ є безтоварним чи безгрошовим. Ці обставини мають велике практичне значення в правоохоронній діяльності.

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=6575&page=12#entry115848

Frau, учите и применяйте, пожалуйста, нормативно-правовые акты НБУ. Иначе сидеть будете вместо руководства банка, как кассир «Экспобанка».

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 6.4k
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Помимо выписке должна быть заявка о выдаче кредитных средств с Вашего текущего счета, есть пару решений апелляционных судов по этой тематике.

 

Заявка на выдачу кредита или заявление на выдачу наличных средств со своего счета?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Заявка на выдачу кредита или заявление на выдачу наличных средств со своего счета?

2

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 Следовательно (внимая риторике frau) деньги клиентов автоматически становятся деньгами банка, т.е. перефразируем в более понятный для нас язык, имущество клиента переходит (деньги-имущество) в собственность фин/организации без ведома собственника, ещё проще, деньги крадут . 

Судя по обильному банкопаду и разьеренным халявщикам владчикам возле дверей, данный постулат на 100% претворяется в жизнь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

этот баян уже порван

порван и аккордеон

порвали арфу, сломали бубен

теперь уже взялись за бандуру...видать нацмотивы взыграли :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Семимильными шагами...

семиярдными шагами...

забиваю мем - пожелание беглому банкиру (Кубив, Гонтарева и проч) по дороге в Лондон - "Семь ярдов под килем" ;):)

Походу стилист НБУ поклонник "Игра престолов". :)

Natalya-Gontareva.jpg

%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%

Но леди Бриенна явно посимпотишнее... и скорее всего, почестнее :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

видача готівки фізичним особам з поточних, вкладних (депозитних) рахунків:

Дебет - 2620, 2630, 2635;

Кредит - 1001, 1002.

 Не вырывйте из контекста,при наличии  у клиента текущего счета в банке ,именно так и выдается.Выдача со счета, она и есть выдача со счета. Шизофреникам тоже показывают картинки,но они их объясняют по своему.

Триста страниц пугающего текста в течение трех лет.Вы уже кого то посадили?Вам не дает покоя теория всемирного заговора и ее нужно дополнить и усовершенствовать?Я не кассир и не банковский работник.Не задуривайте людям голову своими бредовыми фантазиями и коллекциями баек о проворовавшихся кассиршах.Если мое место в тюрьме,то ваши перлы,в которые вы сами верите и убедили других- это классическое пособие по психиатрии.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Медведя порвать будет тяжело... ;):)

 

Если мое место в тюрьме,то ваши перлы,в которые вы сами верите и убедили других- это классическое пособие по психиатрии.

 

Лучше стоять на пороге дурдома, чем на пороге тюрьмы. (с)

Народная зоновская мудрость. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Майн либе frau!

Нихт шпрехен унд шрайбен едем ресурс, ибо консенсус ист нонсенс...я,я...

Шпацирен, бир унд шнапс ист гуд... Битте, frau (_!_) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Лучше плохо стоять, чем хорошо сидеть (с)

 

...из того же творчества...

Лучше пусть трое судят, чем четверо несут.(с)

Оттуда же :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

...гитлер капут...! :)

Падонак!

Адназначна!!! (с)

ЗЫ - Данная ( по 2203-2620) тема не набрала нормального резонанса ввиду

а) ангажированности судейского корпуса

б) ленности его же

в) кажущейся сложности.

Но эти шняжки чотко показуют, что очень часто выдавался неучтенный черный нал. Происхождение его пусть выясняет ФАТФ. Реально это огромная стиральная машина с мультиком. Если шо - садить (стрелять) нужно всю капитанскую рать.

Увы, приоритеты власти в другом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Админ. Обратите внимание на флуд в теме.

А вот и стукачек нарисовался...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

очепятка 2203-2620

Вот это другое дело. Вот Вам и правильная цепочка нарисовалась: "2203-2620-1001". Если у Вас есть другие варианты - обоснуйте законодательно, в т.ч. и в который раз запрашиваемую т.н. банковскую операцию "2203-1001". Все уже долго ждут с нетерпением.  ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Эххх... Пивка бы...ждалось бы веселее.

Октоберфест на шнобеле, а ясности нет.

Тревожно :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 

видача готівки фізичним особам з поточних, вкладних (депозитних) рахунків:

Дебет - 2620, 2630, 2635;

Кредит - 1001, 1002.

 Не вырывйте из контекста,при наличии  у клиента текущего счета в банке ,именно так и выдается.Выдача со счета, она и есть выдача со счета. Шизофреникам тоже показывают картинки,но они их объясняют по своему.

Триста страниц пугающего текста в течение трех лет.Вы уже кого то посадили?Вам не дает покоя теория всемирного заговора и ее нужно дополнить и усовершенствовать?Я не кассир и не банковский работник.Не задуривайте людям голову своими бредовыми фантазиями и коллекциями баек о проворовавшихся кассиршах.Если мое место в тюрьме,то ваши перлы,в которые вы сами верите и убедили других- это классическое пособие по психиатрии.

Вопрос же не за текущий счет, а за проводку по выдаче кредита путем 2203-1001 (прямо в обход текущего счета). Разве она законна.

Просто у нас уникальное государство, где единственным органом, который может дать вывод о законности такой операции это НБУ, который сам и придумал чудо схему с помощь своих нормативных актов позволяющие кредитовать в валюте и в тот же момент закрывать глаза на грубое нарушение валютного законодательства.

А правоохранительные органы ничего не делают, так как НБУ говорит, что все законно.

Да и осознать весь масштаб нарушений правоохранители, к сожалению, не могут.

Вы видели кредитные договора с выдачей кредита на 2203 или 2209 и дальше в кассу или показать первичные документы: типа заявки на выдачу наличных с 2203?

Или Вам сбросить на почту?

По Вашему это законно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вот НБУ и расставил точки над ё.

Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету кредитных, вкладных (депозитных) операций и формировании и использовании резервов под кредитные риски в банках Украины

Национальный банк

Постановление, Инструкция от 15.09.2004 № 435 Утратил силу

Постанова втратила чинність

(згідно з постановою Правління Національного банку України

від 27 грудня 2007 року N 481)

Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету кредитных, вкладных (депозитных) операций и формированию и использованию резервов под кредитные риски в банках Украины

Национальный банк

Постановление, Инструкция от 27.12.2007 № 481 действует с 01.01.2009

Инструкция от 15.09.2004 № 435

Глава 2. Бухгалтерський облік наданих кредитів

2.1. Надані кредити відображаються в бухгалтерському обліку такою проводкою:

Дебет

Рахунки для обліку наданих кредитів; - типа 2203, 2233

Кредит

Рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів та банківських металів.

2.2. У разі надання кредиту з одночасним утриманням комісії та/або процентів авансом здійснюються такі бухгалтерські проводки:

Дебет

Рахунки для обліку наданих кредитів - на суму кредиту;

Кредит

Рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів та банківських металів - на суму кредиту за вирахуванням комісії та/або процентів, утриманих авансом;

Кредит

Рахунки для обліку неамортизованого дисконту за наданими кредитами - на суму комісії та/або процентів, утриманих авансом.

2.3. Сума неамортизованого дисконту за наданими кредитами амортизується не рідше одного разу на місяць. У цьому разі здійснюється така бухгалтерська проводка:

Дебет

Рахунки для обліку неамортизованого дисконту за наданими кредитами;

Кредит

Рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами.

2.4. На суму наданого кредиту зменшуються зобов'язання з кредитування, що обліковуються за позабалансовими рахунками. Бухгалтерські проводки здійснюються відповідно до пункту 1.4 глави 1 розділу II цієї Інструкції.

2.5. Продаж активів з відстроченням платежу відображається в бухгалтерському обліку аналогічно до обліку операцій з надання кредитів.

Инструкция от 27.12.2007 № 481

Глава 2. Бухгалтерський облік наданих кредитів

2.1. Банк відображає в бухгалтерському обліку надані кредити такою проводкою:

Дебет

Рахунки для обліку наданих кредитів;

Кредит

Рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів і банківських металів.

И опять они уперлись в ту же самую ошибку:

О платежных системах и переводе средств в Украине

ВР Украины

Закон от 05.04.2001 № 2346-III

1.24) переказ коштів (далі - переказ) - рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі. Ініціатор та отримувач можуть бути однією і тією ж особою.

Помилковий переказ - рух певної суми коштів, внаслідок якого з вини банку або іншого суб'єкта переказу відбувається її списання з рахунку неналежного платника та/або зарахування на рахунок неналежного отримувача чи видача йому цієї суми у готівковій формі.

Неналежний переказ - рух певної суми коштів, внаслідок якого з вини ініціатора переказу, який не є платником, відбувається її списання з рахунка неналежного платника та/або зарахування на рахунок неналежного отримувача чи видача йому суми переказу в готівковій чи майновій формі;

Об утверждении Правил осуществления за пределы Украины и в Украине переводов физических лиц по текущим валютным неторговым операциям и их выплаты в Украине и внесения изменений в некоторые нормативно-правовые акты

Национальный банк

Постановление, Правила от 29.12.2007 № 496 действует с 12.02.2008

1.9. Переказ без відкриття рахунку в межах України для виплати його готівкою без зарахування на поточний рахунок за дорученням фізичної особи - резидента і нерезидента здійснюється банком виключно в національній валюті.

Банк выдает нам кредит на счет 2203. А мы - физлица - даем банку поручение при помощи Заявы - выдать нам с "нашего" кредитного счета деньги из кассы банка? Получается - мы инициатор и получатель?

Стаття 10. Внутрішньодержавні платіжні системи

10.2.2. Внутрішньобанківська платіжна система створюється банком з метою забезпечення найбільш сприятливих умов для проведення переказу коштів між його підрозділами. - про клиентов тут ни слова.

6. Основні вимоги до організації роботи з ведення рахунків

6.2. Порядок відкриття (закриття) внутрішньобанківських рахунків для накопичення інформації з обліку нарахованих доходів і витрат, кредитів, розміщених депозитів, розподілу прибутку тощо банк визначає самостійно.

Вот берут - и тупо говорят на черное - зеленое!

1.6) документ на переказ - електронний або паперовий документ, що використовується банками, їх клієнтами, кліринговими, еквайринговими установами або іншими установами - членами платіжної системи для передачі доручень на переказ коштів;

1.7) документ на переказ готівки - документ на переказ, що використовується для ініціювання переказу коштів, поданих разом з цим документом у готівковій формі;

IV. Касові операції банків (філій, відділень) з клієнтами

1. Загальні вимоги до оформлення касових документів

1.1. До касових документів, які оформляються згідно з касовими операціями, визначеними цією Інструкцією, належать: заява на переказ готівки (додаток 8), прибутково-видатковий касовий ордер (додаток 9), заява на видачу готівки (додаток 10), прибутковий касовий ордер (додаток 11), видатковий касовий ордер (додаток 12), грошовий чек (додаток 13), рахунки на сплату платежів, а також сліп, квитанція, чек банкомата, що формуються ПТКС, платіжними терміналами, імпринтерами, та документи для відправлення переказу готівки та отримання його в готівковій формі, установлені відповідною платіжною системою.

Та же 337я говорит нам:

4. Видача готівки іноземної валюти здійснюється за такими видатковими документами:

за заявою на видачу готівки - юридичним особам, їх відокремленим підрозділам, а також підприємцям з їх поточних рахунків на цілі, передбачені нормативно-правовими актами; фізичним особам з їх поточних, вкладних (депозитних) рахунків та переказу без відкриття рахунку, а також за операціями з відшкодування банкнот іноземної валюти, прийнятих на інкасо;

за видатковим касовим ордером - працівникам банку за внутрішньобанківськими операціями;

за документами на отримання переказу в готівковій формі, установленими відповідною платіжною системою, - фізичним особам. - Заява сюда похоже не относится.

Инструкция от 15.09.2004 № 435

Глава 2. Бухгалтерський облік наданих кредитів

2.1. Надані кредити відображаються в бухгалтерському обліку такою проводкою:

Дебет

Рахунки для обліку наданих кредитів; - типа 2203, 2233

Кредит

Рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів та банківських металів.     2620 ,1001

Инструкция от 27.12.2007 № 481

Глава 2. Бухгалтерський облік наданих кредитів

2.1. Банк відображає в бухгалтерському обліку надані кредити такою проводкою:

Дебет

Рахунки для обліку наданих кредитів;    2203

Кредит

Рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів і банківських металів.  2620 , 1001

Вот,что сами же писали в 2011 году.  Рахунки клієнтів 2620 увидели, а то,что после запятой забыли посмотреть.

Переказ коштів -не является операцией по выдаче кредита.Это обычный платеж.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

У НБУ ахренительная амнезия, с 2005 года.

Для тех, кто молвит о проводках ссудный/транзитный счет - касса или покупка ТМЦ

 

Заемщик за счет кредита покупает ТМЦ. Можно ли отразить выдачу кредита как Дт ссудного счета - Кт счет продавца. Или нужно буквально понимать постановление и делать: 1. Дт ссудного - Кт текущий счет заемщика в моем банке. 2. Дт текущего счета моего заемщика - Кт счет продавца. Можно ли отправить валюту со ссудного счета сразу на продажу Дт ссудного - Кт 29... или ее нужно проводить через текущий счет?

Ответ НБУ
1. Відповідно до ч. 1 ст. 1068 Цивільного кодексу України банк зобов'язаний вчиняти для клієнта операції, які передбачені для рахунків даного виду законом, банківськими правилами та звичаями ділового обороту, якщо інше не встановлено договором банківського рахунка.
У контексті ч. 1 ст. 1059 Цивільного кодексу України під поняттям "банківські правила" слід розуміти нормативно-правові акти Національного банку України.
В п. 2.1. Інструкції з бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті та банківських металах у банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 17 листопада 2004 № 555, серед рахунків, які використовуються для відображення в бухгалтерському обліку операцій банків в іноземній валюті, в тому числі для обліку операції з продажу іноземної валюти за національну валюту за дорученням клієнтів не зазначені рахунки 2062, 2063.
Інструкція з бухгалтерського обліку кредитних, вкладних (депозитних) операцій та формування і використання резервів під кредитні ризики в банках України, яка затверджена постановою Правління Національного банку України від 15 вересня 2004 № 435, та, зокрема, додаток до неї, не передбачає використання при кредитуванні рахунку 2900.
Відповідно, вказані Інструкції не передбачають здійснення кредитування клієнта в іноземній валюті шляхом зарахування кредитних коштів на рахунок 2900, з якого здійснюється продаж іноземної валюти клієнтів банку, без їх зарахування на поточний рахунок клієнта.

2. Більш того, кошти клієнтів банку, згідно з п. 1.10. Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління НБУ від 18 червня 2003 № 254, обліковуються за клієнтськими рахунками. До клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні (у тому числі рахунки за спеціальним режимом їх використання) та вкладні (депозитні) рахунки.
На відміну від клієнтських рахунків, на яких обліковуються кошти клієнтів банку, на рахунках 2062, 2063 обліковуються кредити, що надані суб'єктам господарювання, тобто, обліковується зобов’язання боржника перед банком, а не кошти. Відповідно, ініціювати продаж коштів або їх переказ з рахунку, на якому їх немає, неможливо.

3. Згідно зі ст. 7 Закону України „Про НБУ” Національний банк визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті.
Національний банк в п.3.2. Правил проведення Торговельної сесії та здійснення окремих операцій, пов'язаних з купівлею-продажем іноземних валют та банківських металів, затверджених постановою Правління НБУ від 16 квітня 2002 № 140, визначив, що технологія продажу за дорученням клієнта його власних коштів в іноземній валюті уповноваженим банком передбачає списання цих коштів з поточного рахунка клієнта. Альтернативного рахунка, з якого можливо б було здійснити таке списання коштів, вказаними Правилами не передбачено.

4. Згідно з п. 4 Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті або банківських металах, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти або банківських металів до уповноважених банків і інших фінансових установ та порядок їх виконання, затвердженого постановою Правління НБУ від 5 березня 2003 № 82, платіжні доручення в іноземній валюті обов'язково мають містити номер рахунка клієнта в іноземній валюті, з якого здійснюється переказ коштів. А як зазначалось вище, до клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні (у тому числі рахунки за спеціальним режимом їх використання) та вкладні (депозитні) рахунки. Відповідно, платіжне доручення може подаватись на переказ тільки з поточного рахунку.

5. НБУ звертає увагу на те, що продаж іноземної валюти з рахунків 2062, 2063 та переказ коштів з них є порушенням порядку і технології виконання операцій, що встановлені нормативно-правовими актами НБУ, та тягне за собою наслідки, передбачені п. 7.2. Положення про застосування НБУ заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 № 369.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Грошови кошты у гривни.

Валюту только с текущего счёта.

С 2620.

Кроме того, выдача валюты не подтверждается ни выдатковымы кассовими ордерамы, ни кассовими книгами дэ видобрпжено рух готивкы у каси.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Инструкция от 15.09.2004 № 435

 

Уважаемая Frau, Постановление №435, - это именно та единственная аргументация, которой апелируют банки в судах.

 

Позволю себе утверждать, что Вы работник банка (уж не сама ли госпожа Волкова, случайно? ;) )

 

Только я Вас расстрою. Ваша позиция разбивается напрочь Постановлением НБУ №495 и требованием процессуального права относительно коллизии права.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

У НБУ ахренительная амнезия, с 2005 года.

Для тех, кто молвит о проводках ссудный/транзитный счет - касса или покупка ТМЦ

 

Заемщик за счет кредита покупает ТМЦ. Можно ли отразить выдачу кредита как Дт ссудного счета - Кт счет продавца. Или нужно буквально понимать постановление и делать: 1. Дт ссудного - Кт текущий счет заемщика в моем банке. 2. Дт текущего счета моего заемщика - Кт счет продавца. Можно ли отправить валюту со ссудного счета сразу на продажу Дт ссудного - Кт 29... или ее нужно проводить через текущий счет?

Ответ НБУ

1. Відповідно до ч. 1 ст. 1068 Цивільного кодексу України банк зобов'язаний вчиняти для клієнта операції, які передбачені для рахунків даного виду законом, банківськими правилами та звичаями ділового обороту, якщо інше не встановлено договором банківського рахунка.

У контексті ч. 1 ст. 1059 Цивільного кодексу України під поняттям "банківські правила" слід розуміти нормативно-правові акти Національного банку України.

В п. 2.1. Інструкції з бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті та банківських металах у банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 17 листопада 2004 № 555, серед рахунків, які використовуються для відображення в бухгалтерському обліку операцій банків в іноземній валюті, в тому числі для обліку операції з продажу іноземної валюти за національну валюту за дорученням клієнтів не зазначені рахунки 2062, 2063.

Інструкція з бухгалтерського обліку кредитних, вкладних (депозитних) операцій та формування і використання резервів під кредитні ризики в банках України, яка затверджена постановою Правління Національного банку України від 15 вересня 2004 № 435, та, зокрема, додаток до неї, не передбачає використання при кредитуванні рахунку 2900.

Відповідно, вказані Інструкції не передбачають здійснення кредитування клієнта в іноземній валюті шляхом зарахування кредитних коштів на рахунок 2900, з якого здійснюється продаж іноземної валюти клієнтів банку, без їх зарахування на поточний рахунок клієнта.

2. Більш того, кошти клієнтів банку, згідно з п. 1.10. Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління НБУ від 18 червня 2003 № 254, обліковуються за клієнтськими рахунками. До клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні (у тому числі рахунки за спеціальним режимом їх використання) та вкладні (депозитні) рахунки.

На відміну від клієнтських рахунків, на яких обліковуються кошти клієнтів банку, на рахунках 2062, 2063 обліковуються кредити, що надані суб'єктам господарювання, тобто, обліковується зобов’язання боржника перед банком, а не кошти. Відповідно, ініціювати продаж коштів або їх переказ з рахунку, на якому їх немає, неможливо.

3. Згідно зі ст. 7 Закону України „Про НБУ” Національний банк визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті.

Національний банк в п.3.2. Правил проведення Торговельної сесії та здійснення окремих операцій, пов'язаних з купівлею-продажем іноземних валют та банківських металів, затверджених постановою Правління НБУ від 16 квітня 2002 № 140, визначив, що технологія продажу за дорученням клієнта його власних коштів в іноземній валюті уповноваженим банком передбачає списання цих коштів з поточного рахунка клієнта. Альтернативного рахунка, з якого можливо б було здійснити таке списання коштів, вказаними Правилами не передбачено.

4. Згідно з п. 4 Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті або банківських металах, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти або банківських металів до уповноважених банків і інших фінансових установ та порядок їх виконання, затвердженого постановою Правління НБУ від 5 березня 2003 № 82, платіжні доручення в іноземній валюті обов'язково мають містити номер рахунка клієнта в іноземній валюті, з якого здійснюється переказ коштів. А як зазначалось вище, до клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні (у тому числі рахунки за спеціальним режимом їх використання) та вкладні (депозитні) рахунки. Відповідно, платіжне доручення може подаватись на переказ тільки з поточного рахунку.

5. НБУ звертає увагу на те, що продаж іноземної валюти з рахунків 2062, 2063 та переказ коштів з них є порушенням порядку і технології виконання операцій, що встановлені нормативно-правовими актами НБУ, та тягне за собою наслідки, передбачені п. 7.2. Положення про застосування НБУ заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 № 369.

Я помню этот пост,но здесь идет речь о продаже кредитных средств юридических лиц на межбанке .Действительно, банки могут их кредитовать только под импортные контракты, с обязательным перечислением иностранному контрагенту.И это исключительно безналичная операция.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Грошови кошты у гривни.

Валюту только с текущего счёта.

С 2620.

Кроме того, выдача валюты не подтверждается ни выдатковымы кассовими ордерамы, ни кассовими книгами дэ видобрпжено рух готивкы у каси.

Где написано у гривні ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Где написано у гривні ?

Відповідно до пункту 4 глави 3 розділу ІІІ «Інструкції про касові операції в банках України» №337 від 14.08.2003р. (зі змінами і доповненнями): «Видача готівки іноземної валюти здійснюється за такими видатковими документами:

за заявою на видачу готівки – юридичним особам, їх відокремленим підрозділам, а також підприємцям з їх поточних рахунків на цілі, передбачені нормативно-правовими актами; фізичним особам з їх поточних, вкладних (депозитних) рахунків та переказу без відкриття рахунку, а також за операціями з відшкодування банкнот іноземної валюти, прийнятих на інкасо;…».

 

Видача кредитних коштів фізичним особам може проводитись за заявою на видачу готівки тільки в національній валюті – гривні, про що зазначено в п.2 глави 3 розділу ІІІ вищевказаної Інструкції №337.

 

Відповідно до «Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України», затвердженої постановою Правління НБУ №280 від 17.06.2004р. (зі змінами і доповненнями) рахунок 2203 «Довгострокові кредити на поточні потреби, що надані фізичним особам» призначений для обліку довгострокових кредитів на поточні потреби, що надані фізичним особам. За дебетом даного рахунку проводяться суми наданих кредитів,за кредитом – проводяться суми погашення заборгованості, суми заборгованості, що перераховані на відповідні рахунки простроченої та сумнівної заборгованості.

 

Відповідно до п.2.3 «Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з готівковими коштами та банківськими металами в банках України», затвердженої постановою Правління НБУ №495 від 20.10.2004р. (зі змінами і доповненнями) операції з видачі клієнтам готівки в національній та іноземній валютах з кас банків відображаються в бухгалтерському обліку на підставі відповідних видаткових документів,визначених Інструкцією про касові операції, такими бухгалтерськими проводками:

видача готівки фізичним особам з поточних, вкладних (депозитних) рахунків:

Дебет – 2620, 2630, 2635

Кредит – 1001, 1002.

 

Таким чином, видача грошових коштів за заявою на видачу готівки з рахунку №2203, в даному випадку, можлива лише в національній валюті – гривні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я помню этот пост,но здесь идет речь о продаже кредитных средств юридических лиц на межбанке .Действительно, банки могут их кредитовать только под импортные контракты, с обязательным перечислением иностранному контрагенту.И это исключительно безналичная операция.

Та шо Ви-гаварите? как гаварять у нас в Одессе.

 

А это предложение Вы тогда как трактуете?

 

На відміну від клієнтських рахунків, на яких обліковуються кошти клієнтів банку, на рахунках 2062, 2063 обліковуються кредити, що надані суб'єктам господарювання, тобто, обліковується зобов’язання боржника перед банком, а не кошти.Відповідно, ініціювати продаж коштів або їх переказ з рахунку, на якому їх немає, неможливо.

 

2062, 2063 - те же ссудные счета только для юриков.

 

Как можно инициировать ПЕРЕКАЗ коштив со ссудного счета 2063/2062 (или 2203-2233) в кассу, если их (денег) на этих ссудных счетах просто нет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...