Определение Апелляционного суда Тернопольской области о признании недействительными договоров кредита и ипотеки с банком Финансы и кредит


Считаете ли Вы решение справедливым и законным?  

12 members have voted

 1. 1. Считаете ли Вы решение справедливым?

  • Да
   11
  • Нет
   0
  • Затрудняюсь ответить
   1
 2. 2. Считаете ли Вы решение законным?

  • Да
   11
  • Нет
   0
  • Затрудняюсь ответить
   1


Recommended Posts

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-ц-1738/11

Головуючий у 1-й інстанції Сливка Л.М.

Категорія - 19
Доповідач - Костів О.З.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2011 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

головуючого - Костів О.З.
суддів - Ходоровського М. В., Гурзеля І. В.,
при секретарі - Бріль В.Л.

з участю представника апелянта —Криницького А.П.,
позивача –ОСОБА_2,
представника позивача –ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» (далі –ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит») в особі філії «Західне регіональне управління» Тернопільської обласної дирекції ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит»на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 20 жовтня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії «Західне регіональне управління» Тернопільської обласної дирекції ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» про визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсним,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит»про визнання недійсним кредитного договору №12-310/29 від 29 лютого 2008 року про надання споживчого кредиту, укладеного між ним та ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», оскільки вказаний договір містить суперечливі та дискримінаційні по відношенню до позичальника умови, у договорі не визначено його ціни, відповідачем не була проведена переддоговірна робота з позичальником. При попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_2 свої позовні вимоги уточнив та зазначив, що спірний кредитний договір був підписаний ним під впливом обману з боку банку, сторонами фактично не було досягнуто згоди з усіх істотних умов договору, оскільки узгоджені у договорі розміри відсоткової ставки за кредитом, ціни договору та розмір фактичного здорожчання кредитиу в кінці періоду кредитування не відповідають фактично встановленим у договорі розмірам. Також просив визнати недійсним договір іпотеки, як забезпечення недійсного договору, та зобов'язати приватного нотаріуса Тернопільського міського нотаріального округу ОСОБА_4 виключити запис про обтяження квартири, переданої в іпотеку, з реєстру іпотек.

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 28 жовтня 2011 року позов задоволено частково. Визнано недійсними з моменту укладення кредитний договір про надання споживчого кредиту від 29 лютого 2008 року та договір іпотеки від 04 березня 2008 року, посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу ОСОБА_5 № запису 2008, які укладені між ОСОБА_2 та ВАТ «Банк «Фінанси та Кредит». У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії «Західне регіональне управління»Тернопільської обласної дирекції ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» подало на вказане рішення апеляційну скаргу, посилаючись на його незаконність та необґрунтованість, порушення судом норм матеріального та процесуального права. Вказують, що судом невірно встановлено фактичні обставини справи та дано невірну оцінку доказам. Зазначають, що перед укладенням кредитного договору позивач був належним чином ознайомлений з усіма умовами кредитування, про що свідчить його підпис в Інформації про умови кредитування, і що саме на цих умовах між позичальником і банком було укладено кредитний договір, висновок проведеної судово-економічної експертизи є необґрунтований та суперечливий, позивач певний час належним чином виконував умови спірного кредитного договору. Крім цього, в даний час наявне рішення суду, яке вступило в законну силу, про дострокове стягнення із позивача заборгованості за кредитним договором.

Просять рішення Тернопільського міськрайонного суду від 28 жовтня 2011 року скасувати та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити.

У судовому засіданні представник апелянта Криницький А.П. підтримав вимоги скарги, пославшись на мотиви, зазначені в ній, та суду пояснив, що позивачем пропущено строк позовної давності.

Позивач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_3 проти апеляційної скарги заперечили. Також ОСОБА_2 пояснив, що якби на момент укладення договору йому було відомо, що розмір відсоткової ставки за кредитом, ціна договору та розмір фактичного здорожчання кредиту в кінці періоду кредитування не відповідають фактично встановленим у договорі розмірам та є більшими, він би відмовився від його укладення.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, доводами апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає, виходячи із наступних мотивів.

Задовольняючи позов суд першої інстанції виходив із того, що кредитний договір від 29 лютого 2008 року укладений позивачем під впливом обману з боку банку.

З таким висновком колегія суддів погоджується.


Судом встановлено, що 29 лютого 2008 року між ВАТ «Банк «Фінанси та Кредит»та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір №12-310/29 (надалі - кредитний договір) споживчого кредиту, метою якого було придбання позичальником 3-х кімнатної житлової квартири за адресою: АДРЕСА_1.

У забезпечення кредиту 04 березня 2008 року між ВАТ «Банк «Фінанси та Кредит»та ОСОБА_2 було укладено договір іпотеки, за яким квартира, що придбавалася, була передана в іпотеку за кредитним договором. Договір іпотеки посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та зареєстрований за № реєстру 2008.

Перед підписанням кредитного договору відповідачем було надано позивачу Інформацію про умови кредитування, яка підписана сторонами 29 лютого 2008 року (додаток №1).

Згідно п.3.3 Інформації про умови кредитування загальна вартість кредиту за весь термін кредитування, відповідно до Графіку зниження розміру заборгованості, складає 1257726.43 грн.

Одночасно згідно Графіку зниження заборгованості, підписаного сторонами, як додаток до Інформації про умови кредитування, загальна вартість кредиту складає 1257726.43 грн. Абсолютне значення подорожчання кредиту –854017.30 грн.; реальна відсоткова ставка за виконання Позичальником кредитних зобов'язань перед Банком (за весь термін кредитування) –18.02 % річних.

У справі за клопотанням позивача судом першої інстанції було призначено та проведено судово-економічну експертизу, в ході якої досліджено та визначено реальну відсоткову ставку, абсолютне значення здорожчання кредиту та розмір ануїтетного платежу, який відповідав би зазначеній в умовах кредитування загальній вартості кредиту.

Частина 3 ст.203 ЦК України визначає, що волевиявлення учасника правочину повинно відповідати його внутрішній волі.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що волевиявлення учасників спірного кредитного договору не відповідало їх реальній волі.

Зокрема, волі позичальника відповідало отримання кредиту, загальна вартість якого складає 1257726.43 грн. на умовах сплати реальної відсоткової ставки 18.02 % та за умови здорожчання кредиту на суму 854017.30 грн. на користь банку та за умови здорожчання кредиту на суму 904655.33 грн. з врахуванням платежів на користь третіх осіб. Це вбачається із підписаних позивачем документів - спірного кредитного договору, Інформації про умови кредитування та Графіку зниження розміру заборгованості від 29 лютого 2008 року.

Проте, умови кредитування, які реально встановлені, не відповідають зазначеним вимогам.


Згідно із п.1 додатку №1 до кредитного договору, який є невід"ємною частиною вказаного договору, та додатку №1 до Інформації про умови кредитування, котрий був наданий відповідачем позивачу перед підписанням кредитного договору, загальна ціна договору становить 1257726.43 грн.

Однак, згідно експертного висновку №37 від 05 серпня 2011 року судово-економічної експертизи встановлено, що загальна ціна договору становить 1398480.00 грн., що на 140753.57 грн. більше, ніж встановлено у договорі.

Вказаний висновок є чітким та конкретним, обґрунтованим та належно мотивованим, виконаний на підставі відповідних методик, ґрунтується на матеріалах справи і чинному законодавстві, а тому колегія суддів вважає його належним та допустимим доказом по справі.

Таким чином, колегія суддів вважає, що узгоджена сторонами у договорі ціна договору не відповідає реально встановленій у договорі.

Вказана у п.2 Додатку №1 до кредитного договору реальна відсоткова ставка за кредитом становить 18.02 % річних.

Але, згідно експертного висновку судово-економічної експертизи, реальна відсоткова ставка становить 22.09% річних, що на 4.07% річних більше, ніж встановлено у договорі.


Таким чином, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов до висновку про те, що узгоджений у договорі розмір реальної відсоткової ставки не відповідає фактично встановленому у договорі.

Вказаний у п.3 Додатку №1 до кредитного договору розмір фактичного здорожчання кредиту становить 854017.30 грн.

Згідно експертного висновку судово-економічної експертизи абсолютне значення здорожчання кредиту становить 1015370.34 грн., що на 161352.70 грн. більше, ніж встановлено у договорі.

Враховуючи викладене, судом першої інстанції вірно встановлено, що узгоджений у договорі розмір абсолютного здорожчання кредиту не відповідає фактично встановленому у договорі.

Також колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що волевиявлення позивача на укладення договору на умовах, з яких сторони формально дійшли згоди згідно наявних у справі письмових документів (Кредитний договір, Інформація про умови кредитування, Графік погашення заборгованості) не відповідає фактично встановленим істотним умовам договору.


Статтею 638 ЦК України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами визначеного кредитного договору, зокрема, є відсоткова ставка та ціна договору.

Судом встановлено, що у належній формі сторони (кредитор та позичальник) дійшли згоди щодо умов кредитування, визначених у кредитному договорі, Інформації про кредитування та Графіку зниження заборгованості.

Однак, реальна відсоткова ставка за договором не відповідає визначеній у п.2 Додатку №1 до кредитного договору, а ціна договору фактично є на 140753.57 грн. більшою, ніж встановлена у п.1 Додатку №1 до кредитного договору.

Крім того, погоджений сторонами розмір фактичного здорожчання кредиту не відповідає його фактичному розміру, який виявився на 161352.70 грн. більшим, ніж було погоджено сторонами у договорі.

На підставі зазначеного вище суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що під час укладення кредитного договору відповідач (банк) приховав від позивача повну та об'єктивну інформацію щодо кінцевої сукупної вартості кредиту для здійснення позичальником свідомого вибору схеми кредитування та вказав у договорі занижені значення показників суттєвих умов договору, чим ввів в оману позивача щодо реальної відсоткової ставки, абсолютного значення здорожчання кредиту та кінцевої загальної суми кредиту, яку позивач сплатив би відповідачу, проводячи оплату встановленими у договорі розмірами щомісячних платежів у визначеній у договорі кількості таких платежів.

В зазначених обставинах суд першої інстанції, з яким погоджується колегія суддів, вірно вбачав ознаки обману.

Посилання представника апелянта на ту обставину, що позивач був в повній мірі ознайомлений з усіма умовами кредитування та підписав Додаток №1 до кредитного договору –«Інформацію про умови кредитування», колегія суддів до уваги не приймає, оскільки підписом позивача було підтверджено ознайомлення лише з тією інформацією, котру надав йому відповідач, а вона, як встановлено в ході судового розгляду справи, була неповною та недостатньою для здійснення свідомого вибору.

Враховуючи, що кредитний договір розроблявся саме відповідачем, колегія суддів вважає, що відповідальність щодо його змісту повністю покладається на відповідача.


Оскільки всі вказані розбіжності у розрахунках здійснені виключно на користь відповідача, аналізуючи всі інші встановлені у судовому засіданні факти у сукупності, суд першої інстанції вірно прийшов до переконання, що підписання оскаржуваного кредитного договору було здійснено позивачем під впливом обману з боку відповідача. Мотивом обману, в даному випадку, було отримання відповідачем прихованого додаткового прибутку.

Згідно п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними»від 06 листопада 2009 року правочин визнається вчиненим під впливом обману у випадку навмисного введення іншої сторони в оману щодо обставин, які впливають на вчинення правочину. Ознакою обману є умисел у діях однієї зі сторін правочину.

Факт приховування важливої інформації перед підписанням договору та невідповідність встановленим між сторонами у договорі умовам до фактично встановлених з метою отримання прихованого прибутку, в даному випадку і є умислом в діях відповідача.

Згідно ч.1 ст.230 ЦК України, якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення (частина перша статті 229 цього Кодексу), такий правочин визнається судом недійсним.

Обман має місце, якщо сторона заперечує наявність обставин, які можуть перешкодити вчиненню правочину, або якщо вона замовчує їх існування. Відповідно до ч.1 ст.236 ЦК України недійсний правочин є недійсним з моменту його вчинення.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов до висновку про те, що кредитний договір від 29 лютого 2008 року укладений позивачем під впливом обману з боку банку.


Також колегія суддів не приймає до уваги посилання апелянта на те, що позивачем протягом певного періоду виконувалися умови кредитного договору, а також на дострокове стягнення із позивача згідно рішення суду заборгованості за кредитом, оскільки згідно п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 06 листопада 2009 року виконання чи невиконання сторонами зобов’язань, які виникли з правочину, має значення лише для визначення наслідків його недійсності, а не для визнання правочину недійсним.

Згідно із ч.2 ст.548 ЦК України недійсне зобов'язання не підлягає забезпеченню.

Недійсність основного зобов'язання спричиняє недійсність правочину щодо його забезпечення, а тому суд першої інстанції обґрунтовано визнав недійсним укладений між ВАТ «Банк «Фінанси та Кредит»та ОСОБА_2 договір іпотеки житлової квартири АДРЕСА_1, посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу ОСОБА_5, № запису 2008 від 04 березня 2008 року.

Крім цього, колегія суддів вважає безпідставними посилання апелянта на пропуск позивачем строку позовної давності.

У відповідності до ч.1 ст.261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Позивач зазначає, що про наявність обману з боку банку при укладенні кредитного договору йому стало відомо лише в квітні 2011 року –при подачі уточнень до позовної заяви, і вказане твердження апелянтом не спростовано.

Враховуючи викладене, судом першої інстанції повно і всебічно досліджено всі обставини справи, дана правильна правова оцінка зібраним доказам. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.

Таким чином, колегія суддів прийшла до висновку, що рішення суду є законним та обґрунтованим, ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляції, не вбачає.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії «Західне регіональне управління» Тернопільської обласної дирекції ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» - відхилити.

Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 28 жовтня 2011 року - залишити без змін.


Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий - підпис
Судді - два підписи

З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду Тернопільської області О.З. Костів

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21255753

Link to comment
Share on other sites

Если не сложно сбросьте иск и ходатайство о назначении экспертизы. Я с эти банком давно сражаюсь, учитывая такую практику попробую добавить перчику в противостояние!

Link to comment
Share on other sites

У МЕНЯ ВОТ ТОЛЬКО ВОПРОС: СУД УСТАНАВЛИВАЕТ И ПОДТВЕРЖДАЕТ ЧТО СТОРОНЫ НЕ ПРИШЛИ К СОГЛАШЕНИЮ ПО ВСЕМ ИСТОТНЫМ УСЛОВИЯМ.

По ст.638 - договор является незаключенным. Почему суд принимает решение о его недействительности? По Пленуму по идее суд должен отказать о признании недействительности по причине того, что договор не заключен. Незаключенный договор невозможно признавать недействительным.

Поясните мне пожалуйста. Это для меня важно сейчас для своего иска.

Link to comment
Share on other sites

У МЕНЯ ВОТ ТОЛЬКО ВОПРОС: СУД УСТАНАВЛИВАЕТ И ПОДТВЕРЖДАЕТ ЧТО СТОРОНЫ НЕ ПРИШЛИ К СОГЛАШЕНИЮ ПО ВСЕМ ИСТОТНЫМ УСЛОВИЯМ.

По ст.638 - договор является незаключенным. Почему суд принимает решение о его недействительности? По Пленуму по идее суд должен отказать о признании недействительности по причине того, что договор не заключен. Незаключенный договор невозможно признавать недействительным.

Поясните мне пожалуйста. Это для меня важно сейчас для своего иска.

Договор считается действительным, если стороны достигли согласия относительно всех существенных условий договора. Иск был о недействительности, отсюда и вывод. Факт незаключенности договора устанавливается либо другим судебным решением (например, установлением факта, имеющего юридическое значение), после ссылки стороны по делу на такое решение, либо сделка квалифицируется незаключенной в судебном заседании по другому делу (вопрос технологический): должен иметь факт отсутствия согласия относительно важных условий. Например, - кредитный договор без указания суммы кредита, или без указания названия сторон. Без таких условий кредитный договор - не заключен.

А если отсутствие согласия сторон по всем существенным условиям надо доказывать, - предусмотрено исковое производство по недействительности договора.

Просить напрямую в иске об установлении незаключенности - нельзя, нет такого способа защиты в ст.16 ЦПК, поэтому этот факт устанавливается процессуально по-другому (см. выше).

Link to comment
Share on other sites

Алекс молоток! Не постеснялись же разместить решение в реестре.

:lol: ТАК ИХ И НАДО ЖАЛЬ ТОЛЬКО ЧТО ПО ОБМАНУ НЕ ПРОШЛИСЬ КАК ПОЛОЖЕНО И НЕТ ВОЗВРАТА 2 ТЕЛ КРЕДИТА

ЭТО БЫ БЫЛА БОМБА ДЛЯ ВСЕХ БАНКОВ

СПАСИБО ----

Link to comment
Share on other sites

Договор считается действительным, если стороны достигли согласия относительно всех существенных условий договора. Иск был о недействительности, отсюда и вывод. Факт незаключенности договора устанавливается либо другим судебным решением (например, установлением факта, имеющего юридическое значение), после ссылки стороны по делу на такое решение, либо сделка квалифицируется незаключенной в судебном заседании по другому делу (вопрос технологический): должен иметь факт отсутствия согласия относительно важных условий. Например, - кредитный договор без указания суммы кредита, или без указания названия сторон. Без таких условий кредитный договор - не заключен.

А если отсутствие согласия сторон по всем существенным условиям надо доказывать, - предусмотрено исковое производство по недействительности договора.

Просить напрямую в иске об установлении незаключенности - нельзя, нет такого способа защиты в ст.16 ЦПК, поэтому этот факт устанавливается процессуально по-другому (см. выше).

СПАСИБО! Уловила . Т.Е если существенных условий нет вообще - не заключен. Если они есть - но стороны не соглашаются , то недействительность. Правильно?

Link to comment
Share on other sites

А можно ли подать иск " Об установлении юридического факта - незаключенности кредитного договора, или отсутствия правовых отношений по кредитному договору" ?

Чтобы не идти на установление такого факта через оспаривание , например дополнительного соглашения. А прямо судом установить юридический факт.

Link to comment
Share on other sites

А можно ли подать иск " Об установлении юридического факта - незаключенности кредитного договора, или отсутствия правовых отношений по кредитному договору" ?

Чтобы не идти на установление такого факта через оспаривание , например дополнительного соглашения. А прямо судом установить юридический факт.

Нет смысла, рубят наповал. Получите ухвалу об отказе, так как "вбачається спір про право". Пошлют в исковое производство, а там такого способа защиты нет...

Проходили... :) И не я один.

Постановление пленума ВСУ№9 Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними:

Вимога про визнання правочину (договору) неукладеним не відповідає можливим способам захисту цивільних прав та інтересів, передбачених законом. Суди мають відмовляти в позові з такою вимогою. У цьому разі можуть заявлятися лише вимоги, передбачені главою 83 книги п’ятої ЦК ( 435-15 ).

Link to comment
Share on other sites

Если не сложно сбросьте иск и ходатайство о назначении экспертизы. Я с эти банком давно сражаюсь, учитывая такую практику попробую добавить перчику в противостояние!

Поддерживаю, большая просьба скинуть иск и ходатайство, можно и в личку. Спасибо!
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Поддерживаю, большая просьба скинуть иск и ходатайство, можно и в личку. Спасибо!

Тоже прошу сбросить в личку иск и ходатайство. А еще лучше, если и высновок эксперта в личку. Буду очень благодарен, т.к. сам пытаюсь бороться по этой же теме.

Видел аналогичное решение Днепропетровской апелляции, но они в мотивировочной части установили факт незаключенности, отказав в требовании о признании недействительным. Сослались на отсутствие согласия по всем существенным требованиям. Вот интересно, что вышка пропишет?...

А кассация по этому делу есть уже?

Link to comment
Share on other sites

Тоже прошу сбросить в личку иск и ходатайство. А еще лучше, если и высновок эксперта в личку. Буду очень благодарен, т.к. сам пытаюсь бороться по этой же теме.

Видел аналогичное решение Днепропетровской апелляции, но они в мотивировочной части установили факт незаключенности, отказав в требовании о признании недействительным. Сослались на отсутствие согласия по всем существенным требованиям. Вот интересно, что вышка пропишет?...

А кассация по этому делу есть уже?

Еще нет.
Link to comment
Share on other sites

Еще нет.

Вопрос касаемо экспертизы: как получилась такая разница в ставке и совокупной стоимости и подоражании. По-идее график просчитывает программа, соответственно суммирует по каждой колонке так как так получилось-сбой ?

И еще вопрос -экспертиза проводилась согласно предоставленному Графику погашений к-й прикладывался к КД или с учетом выписки со счета, те есть когда списывались суммы больше чем необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Еще нет.

Вопрос касаемо экспертизы: как получилась такая разница в ставке и совокупной стоимости и подоражании. По-идее график просчитывает программа, соответственно суммирует по каждой колонке так как так получилось-сбой ?

И еще вопрос -экспертиза проводилась согласно предоставленному Графику погашений к-й прикладывался к КД или с учетом выписки со счета, те есть когда списывались суммы больше чем необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Вопрос касаемо экспертизы: как получилась такая разница в ставке и совокупной стоимости и подоражании. По-идее график просчитывает программа, соответственно суммирует по каждой колонке так как так получилось-сбой ?

И еще вопрос -экспертиза проводилась согласно предоставленному Графику погашений к-й прикладывался к КД или с учетом выписки со счета, те есть когда списывались суммы больше чем необходимо.

Почему такая разница, - по-человечески объяснить так никто и не смог, ни банкиры, ни эксперт. Остается одно: в программу заложили неправильный алгоритм, который и выдавал заниженную сумму... Факт остается фактом: сумма существенно занижена, юридически этого достаточно.

Эксперт пересчитывала все на калькуляторе (буквально), в экспертном заключении все ясно описано.

Да и нет оснований, на самом деле, считать, что это не было сделано специально при разработке банковского ПО, был 2008-й год, пик кредитования...

Экспертиза проводилась на основании данных Информации о кредитовании, кредитного договора и графиков погашений к ним.

Link to comment
Share on other sites

Почему такая разница, - по-человечески объяснить так никто и не смог, ни банкиры, ни эксперт. Остается одно: в программу заложили неправильный алгоритм, который и выдавал заниженную сумму... Факт остается фактом: сумма существенно занижена, юридически этого достаточно.

Эксперт пересчитывала все на калькуляторе (буквально), в экспертном заключении все ясно описано.

Да и нет оснований, на самом деле, считать, что это не было сделано специально при разработке банковского ПО, был 2008-й год, пик кредитования...

Экспертиза проводилась на основании данных Информации о кредитовании, кредитного договора и графиков погашений к ним.

Еще ма-а-аленький вопросик:

По КД могут поднять ставку, и ее подняли, но допки не подписывала с новой ставкой. Есть старый график. В КД четко не указано надо что-то подписывать или нет. То есть мною фактически нигде не зафиксировано что я знаю о новой ставке. И получается что в КД один %, а если смотреть на списание средств, то он больше и соответственно стоимость кредита на выходе выше. К чему веду- получается что банк в одностороннем порядке поднял процент ( у меня всегда досрочка и определить по платежу согласилась ли я с новой ставкой не реально), обман-обещали одно-получила другое и имеет место мат.обман , правильно? Или губу раскатала?

Link to comment
Share on other sites

Еще ма-а-аленький вопросик:

По КД могут поднять ставку, и ее подняли, но допки не подписывала с новой ставкой. Есть старый график. В КД четко не указано надо что-то подписывать или нет. То есть мною фактически нигде не зафиксировано что я знаю о новой ставке. И получается что в КД один %, а если смотреть на списание средств, то он больше и соответственно стоимость кредита на выходе выше. К чему веду- получается что банк в одностороннем порядке поднял процент ( у меня всегда досрочка и определить по платежу согласилась ли я с новой ставкой не реально), обман-обещали одно-получила другое и имеет место мат.обман , правильно? Или губу раскатала?

Принятие обязательств выполнением...

Вот если бы по новой ставке не платили бы, тогда да, а так...

Link to comment
Share on other sites

Еще ма-а-аленький вопросик:

По КД могут поднять ставку, и ее подняли, но допки не подписывала с новой ставкой. Есть старый график. В КД четко не указано надо что-то подписывать или нет. То есть мною фактически нигде не зафиксировано что я знаю о новой ставке. И получается что в КД один %, а если смотреть на списание средств, то он больше и соответственно стоимость кредита на выходе выше. К чему веду- получается что банк в одностороннем порядке поднял процент ( у меня всегда досрочка и определить по платежу согласилась ли я с новой ставкой не реально), обман-обещали одно-получила другое и имеет место мат.обман , правильно? Или губу раскатала?

Вам в тему ухвала :

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=3589

Link to comment
Share on other sites

:lol: ТАК ИХ И НАДО ЖАЛЬ ТОЛЬКО ЧТО ПО ОБМАНУ НЕ ПРОШЛИСЬ КАК ПОЛОЖЕНО И НЕТ ВОЗВРАТА 2 ТЕЛ КРЕДИТА

ЭТО БЫ БЫЛА БОМБА ДЛЯ ВСЕХ БАНКОВ

СПАСИБО ----

А мотивация возврата 2 кредитов? Статьи которые прямо указывают?
Link to comment
Share on other sites

А мотивация возврата 2 кредитов? Статьи которые прямо указывают?

230 омана цку

но там надо доказать умысел ....

также есть шахрайство но это уку усть вроде ине существенные различия но которые разбивают играют роль в суде и способе задействовать их в полной мере ... умысел тщательно скрывают --это доки сколько и за что получил вознаграждение или незаконной прибыли :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...